Домашня сторінка » Новини » 22 січня українці відзначають національне свято – День Соборності

22 січня українці відзначають національне свято – День Соборності

Я співаю про тебе, прекрасна країно,

Де хлібами духмяними вкриті поля,

І про шлях твій тернистий, моя Україно,

Незалежна і вільна слов’янська земля!

День Соборності України був заснований, щоб громадяни нашої країни пам’ятали про важливість свободи і незалежності держави, в якій живуть.

Згідно з офіційними джерелами, 22 січня 1918 року Центральна Рада на IV універсалі проголосила, що відтепер Україна є незалежною державою. Через рік, 22 січня 1919 року підписали Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Це означало, що республіки об’єднуються і створюють єдину державу. Пізніше домовленість назвали “Акт Злуки”.

Незважаючи на підписаний акт, об’єднання територій не відбулося, але така дія істотно вплинула на політичну ситуацію в країні. Головна традиція свята – побудова “живого ланцюга” єднання. Уперше таку акцію провели 1990 року, коли, взявшись за руки, близько трьох мільйонів українців утворили ланцюг від Києва до Львова. Така акція підтверджувала стійкість і єдність українського народу.

Напередодні свята в бібліотеці була організована книжкова виставка “Єдина мати Україна – одна на всіх, як оберіг”. Увазі своїх читачів бібліотека представила книги, публіцистичні видання та інші документальні джерела з історії України, в яких йдеться про споконвічне прагнення українського народу до волі, свободи та незалежності, про тяжку та тривалу боротьбу за національне визволення, утвердження власної державності та єдності.

Лариса ХАУСТОВА, завідувач бібліотеки

Використані матеріали:

https://www.unian.ua/lite/holidays/den-sobornosti-ukrajini-2022-data-osoblivosti-privitannya-11659828.html

https://news.obozrevatel.com/ukr/society/den-sobornosti-ukraini-2022-yak-vidznachatimut-richnitsyu-zluki-unr-ta-zunr.htm