Домашня сторінка » Новини » День вишиванки

День вишиванки

13 років тому студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк започаткувала акцію «Всесвітній день вишиванки».

Надихнув її до цього Ігор Житарюк, який регулярно одягав вишиту сорочку на заняття. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і разом одягнути вишиванки. Спочатку національний одяг вдягало кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. До Дня вишиванки долучилася українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

В нашому навчальному закладі не було такої традиції. Але ми дуже сподіваємося, що завдяки нашому прикладу кожен рік 16 травня учні та педагогічний колектив будуть вдягати вишиванки.

Жіночі вишиванки – це завжди унікальний і красивий традиційний одяг, який завжди в моді. Адже українська вишита сорочка – оригінальний і яскравий атрибут нашої культури. Вишиванка створює елегантний, індивідуальний і стильний образ, який зробить кожну жінку неповторною. Також даний наряд несе в собі велику культурно-історичну цінність. У кожному стіжку передається сила, мудрість і давні традиції українського народу. Кожен орнамент має своє сакральне значення і використовується як сильний оберіг для людини.

На сьогоднішній день кожна жінка може вибрати собі вишиванку за смаком. Бізнес-леді можуть вибрати класичні вишиванки, заміжні жінки –  вишиті сорочки та сукні, де присутні рослинні орнаменти. Наречені –  білосніжні сукні вишиті білими нитками.

І нехай ця добра традиція святкувати день вишиванки закріпиться і у нас.

Майстер виробничого навчання Артеменко Л. С.