Домашня сторінка » Новини » ІІІ Міська наукова конференція школярів «Відкриття»

ІІІ Міська наукова конференція школярів «Відкриття»

“Відкриття народжуються там, де закінчуються знання вчителя й починається нове знання учня.”

Костянтин Федін

06-07 лютого 2018 року на базі Державного навчального закладу «Куп’янський регіональний центр професійної освіти», за ініціативи відділу освіти Куп’янської міської ради, відбулася ІІІ міська наукова конференція школярів «Відкриття». Конференція мала за мету розвиток інтелектуальної творчості учнів, залучення їх до наукової, дослідної діяльності, демонстрацію та пропаганду досягнень школярів в області наукової творчості, розповсюдження досвіду роботи навчальних закладів з організації науково-дослідної діяльності школярів, привернення суспільної уваги до вирішення питань виявлення та підтримки талановитих дітей.

Із словами привітання до учнів-учасників конференції, наукових керівників, педагогічної громадськості звернулися начальник відділу освіти Світлана Михайлівна Пасічник та Кравцов Валерій Анатолійович, директор Державного навчального закладу «Куп’янський регіональний центр професійної освіти», депутат Куп’янської міської ради.

На конференцію були запрошені науковці:

• Редіна В. А. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри туристичного бізнесу Харківської державної академії культури, директор Комунального закладу «Харківська станція юних туристів»;
  • Нечитайло І. С. – доктор соціологічних наук, доцент, завідувач кафедри соціології Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія»;
  • Скріль І. А. – кандидат географічних наук, доцент кафедри соціально-економічної географії та регіонознавства Харківського національного універсітету ім. В. Н. Каразіна, завідувач відділу краєзнавства Комунального закладу «Харківська станція юних туристів»;
  • Сушко В. А. – кандидат історичних наук, старший викладач кафедри теорії та історії мистецтв Харківської державної академії дизайну і мистецтв;
  • Боровик М. В. – кандидат економічних наук, доцент кафедри «Менеджмент та адміністрування» Харківської національної академії міського господарства ім. Бекетова.
  • Мішура О. – аспірант кафедри екології дорожньо-будівельного факультету Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.

Із результатами власної науково-дослідницької діяльності виступили учасники конференції – учні загальноосвітніх шкіл м. Куп’янськ. Тематика робіт вражала своєю гостротою та актуальністю:

• комеморація Голокосту у світовому кінематографі та літературі;
  • тенденції розвитку малого бізнесу;
  • дослідження надмірної ваги підлітків;
  • сторінками історії Куп’янська;
  • отруйні рослини Куп’янська;
  • мужність, обпалена в зоні АТО;
  • дослідження кислотності атмосферних опадів в м. Куп’янськ та їх впливу на їх середовище;
  • шкідники хвойних лісів та динаміка їх чисельності на території Куп’янського лісгоспу;
  • Олександр Довженко у нашому краї;
  • семантика англійських ідіом та особливості їх вживання в піснях;
  • особливості аматорського театру міста Куп’янськ;
  • як ми розмовляємо та багато інших значущих тем. Всього 34 роботи.

Для переважної більшості школярів це була перша спроба самостійної дослідницької праці, яка в подальшому зможе визначити майбутнє молодих науковців.

Підготовленість учнів, їх активність та бажання представити свої доповіді свідчили про те, що вони справді захоплені темою, їм болить майбутнє нашого міста, нашої держави, а значить – майбутнє за індивідуальністю та креативністю!

Завершила надзвичайно цікавий і пізнавальний захід, начальник відділу освіти Куп’янської міської ради, голова організаційного комітету  Пасічник Світлана Михайлівна. Вона підвела підсумки і вручила сертифікати та подарунки учням-учасникам заходу та дипломи їх науковим керівникам.