Домашня сторінка » Новини » Міжнародний день авіації і космонавтики

Міжнародний день авіації і космонавтики

12 квітня відзначається День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день авіації і космонавтики.

Саме ця дата присвячена першому в історії польоту людини в космос. У цей день в 1961 році Юрій Гагарін першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі.

Перший політ людини був найважчим і найнебезпечнішим, але прагнення до підкорення космосу багатьох тисяч людей, які брали в цьому участь, подолало всі перешкоди.

Першим і єдиним, поки що, космонавтом незалежної України став Леонід Костянтинович Каденюк — український льотчик-випробувач 1-го класу, генерал-майор авіації, Герой України. В період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року він здійснив космічний політ на американському багаторазовому транспортному космічному кораблі «Колумбія»

Професійне свято працівників ракетно-космічної галузі України відзначається згідно з указом Президента України № 230/97 від 13 березня 1997 року “Про день працівників ракетно-космічної галузі України”.

Роками українські інженери та спеціалісти входять у світову спільноту професіоналів, які запускають ракети, проводять наукові дослідження та впроваджують космічні технології у життя.

Каденюк Леонід Костянтинович Українські ракети і апарати

Корисні посилання:

https://ua.korrespondent.net/tech/space/3667578-rushaimo-chym-ukraina-mozhe-pidkoryty-kosmos

https://www.unn.com.ua/uk/news/1924660-12-kvitnya-sogodni-vidznachayut-vsesvitniy-den-kosmonavtiki

https://bit.ly/3mG6F2p