Домашня сторінка » Новини » Педагогічні ідеї Костянтина Дмитровича Ушинського у сучасному вимірі

Педагогічні ідеї Костянтина Дмитровича Ушинського у сучасному вимірі

Під час зимових канікул педагоги мали більше часу приділити увагу індивідуальній методичній роботі, взяли участь у колективних методичних заходах.

Так 6 січня 2022 року відбулися традиційні щорічні педагогічні читання. Цього року вони були присвячені видатному педагогу К. Д. Ушинському.

Завідувачка бібліотеки Лариса Хаустова ознайомила слухачів з життєвим та професійним шляхом Костянтина Ушинського, бібліотекар Лідія Вітченко розкрила питання гуманістичного принципу організації навчання і виховання відповідно до законів становлення і розвитку особистості, засновником якого був Ушинський. Викладачка української мови Тетяна Костюк проаналізувала погляди педагога на теорію навчання, які і сьогодні актуальні в освітньому процесі. Принципи родинного виховання сталі темою виступу майстра виробничого навчання Ольги Андросової.

При підведенні підсумків педагогічних читань учасники ще раз переконались в актуальності педагогічних ідей К. Д. Ушинського, провідною думкою яких є його висловлювання: «Вихователь ніколи не може бути сліпим виконавцем інструкції: не зігріта теплотою його особистісного переконання, вона не буде мати ніякої сили».

Всі матеріали педагогічних читань розміщено у віртуальному методичному кабінеті.