Домашня сторінка » Рік математичної освіти в Україні

Рік математичної освіти в Україні

Обов’язкова державна підсумкова атестація у формі ЗНО з математики, забезпечення якісного вивчення математики, відкриття Музею науки – ці та інші заходи передбачено планом проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/2021 навчальному році, ухваленим Урядом 25 червня 2020 року.

План Року математичної освіти передбачає заходи, покликані забезпечити рівний доступ учнів до вивчення математики і застосування сучасних технологій навчання математики, удосконалити ресурсне забезпечення освітнього процесу, підвищити мотивацію школярів до вивчення математики та її застосування в житті, популяризувати математичну освіту.

Зокрема, починаючи з травня 2021 року здобувачі повної загальної середньої освіти складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.

Згідно з планом, протягом навчального року 2020/2021 також передбачено:

• впровадити курси “Логіка”, “Математична логіка” у варіативну складову навчальних планів 1-11 класів;
  • оснастити школи і профтехи, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;
  • створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики;
  • розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;
  • організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.

У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів та вчителів математики.

Протягом червня-серпня 2021-го планується організувати літні «математичні школи» для вчителів та учнів, а на листопад заплановано відкриття Музею науки.

Указ Президента України від 30.01.2020 № 31/2020 “Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні”
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.06.2020 № 630-р “Про затвердження плану заходів щодо проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/21 навчальному році
Кращі освітні ресурси для українських учнів у період карантину
ЗНО. Навчально-методичний онлайн-комплекс з математики для учнів основної та старшої школи