Домашня сторінка » Штукатур. Лицювальник-плиточник. Маляр

Штукатур. Лицювальник-плиточник. Маляр

 

Будівництво – одна з галузей матеріального виробництва, в якій задіяні робітники багатьох професій.

Штукатурні роботи належать до великої групи оздоблювальних робіт, а професія штукатура займає особливе місце серед будівельних спеціальностей. Виникла ця професія дуже давно, майже у VI тисячолітті до н. е., коли у будівництві споруд використовували штукатурку з гіпсу. Храми і будівлі заможних людей були оздоблені різнобарвною декоративною штукатуркою, що свідчить про високе мистецтво професіоналів-штукатурів у ті далекі часи.

На сучасному етапі штукатурення переживає піднесення, оскільки використовуються нові матеріали і технології. Штукатури перші починають оброблення, створюють основу, яку потім обробляють інші фахівці: маляри, плиточники-мозаїсти.

Штукатури накладають штукатурку на внутрішні стіни та стелі, формують вогнестійкі, шумопоглинальні та стійкі до стирання поверхні, згладжуючи усі нерівності. Окрім цього, штукатури можуть встановлювати фабричні ізоляційні системи на зовнішні стіни, що створює надійну ізоляцію та оригінальний архітектурний вигляд. Вони можуть створювати орнамент на штукатурці.

Робота штукатура вимагає від фахівця добре розвинених дотикових і м’язово-суглобових відчуттів; доброї координації рухів, почуття рівноваги. У цих фахівців повинно бути оперативне мислення для вибору ефективного способу і прийомів робіт. Необхідні риси для цих фахівців: уважність, акуратність, терпіння, наполегливість.

На виробничій практиці в майстерні Конкурс професійної майстерності

Маляр – дуже давня професія. Малярні роботи складають у середньому 46% витрат праці в опоряджувальних роботах.Роботи, пов’язані з опорядженням поверхонь будівлі штучними матеріалами, називають облицювальними. До них відносять роботи, пов’язані з опорядженням поверхонь різними видами плиток, великогабаритними облицювальними листами, лінолеумом тощо. Лицювальники виконують також мозаїчні, ксилолітові та інші роботи по опорядженню підлог. Облицювальні роботи можуть виконуватись як зовні на фасадах, так і в середині будівель при облицюванні стін і підлог. Поверхню облицьовують з тим, щоб захистити конструкцію від атмосферних впливів, вологи, механічних пошкоджень, а також з санітарно-гігієнічною і декоративною метою. Облицьоване штучними матеріалами приміщення набирає привабливого вигляду, в ньому створюються кращі умови для життєдіяльності людини.

Маляр повинен уміти виконувати: вирівнювання будівельних поверхонь; обробку поверхонь під фарбування; фарбування внутрішніх і зовнішніх поверхонь різними фарбами як вручну, так і за допомогою засобів механізації; обклеювання поверхонь шпалерами і плівками; художньо-декоративні малярні роботи тощо.

Малярні роботи виконуються протягом року. Якість виконуваних робіт залежить від кваліфікації кожного робітника, сумлінного ставлення до роботи, правильної організації праці.