Домашня сторінка » Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Водій автотранспортних засобів

Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Водій автотранспортних засобів

 

На сьогодні Україна без власного виробництва сучасної високопродуктивної, економічно обґрунтованої сільськогосподарської техніки, харчової та переробної промисловості не може успішно конкурувати на світовому ринку сільськогосподарської продукції і продуктів харчування.

Хліборобство – одне з перших ремесел, одна з самих давніх професій на землі. Пройшли тисячоліття, але хлібне зерно і зараз залишається чудом природи. Маленьке зернятко, що важить тридцять п’ять – сорок міліграмів, зібрало в собі найцінніші, найнеобхідніші для нашого організму речовини. Зібрало тепло сонячних променів, соки землі, ласку дощів і мудрість орача, його працю, знання, творчість. Ось цієї професії навчають в ДНЗ “Куп’янський РЦПО”.

Трактор є одним з енергетичних засобів виконання різноманітних фізичних робіт не тільки в сільському господарстві, а й в інших галузях народного господарства. Сьогодні, коли державні, колективні і фермерські господарства мають різноманітну вітчизняну і зарубіжну сільськогосподарську техніку, подальше зростання виробництва продукції, зміцнення економіки України залежить від рівня кваліфікації механізаторських кадрів.

Тракторист-машиніст повинен досконало знати конструкцію трактора, його вузлів, кваліфіковано та своєчасно виконувати регулювальні роботи і технічне обслуговування, вміло виявляти та усувати несправності.

Виробнича практика  В слюсарній майстерні

Велика роль належить слюсарю з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування – провідній особі в технічній службі автотранспортних підприємств. Щоб машина запрацювала, її потрібно зібрати, налагодити, відрегулювати, випробувати і ремонтувати. Все це справа слюсаря – і чим складніша машина, тим вища кваліфікація слюсаря. Це одна з важливих професій, тому що, якими б не були досконалими інструменти, завжди буде потрібна людина з «розумними» руками. Це особливо потрібно зараз, коли парк техніки поповнюється моделями різних світових фірм.

 Теоретичний урок з предмету “Сільськогосподарські машини”  Кабінет з предмету “Правила дорожнього руху” Практичне заняття з індивідуального водіння

В процесі ремонту від слюсаря вимагається терпеливість, інтерес до самого процесу роботи з інструментом. Деякі вважають роботу слюсаря не творчою, потребуючої лише грубої сили. Насправді це зовсім не так. Ряд досліджень показав, що практичний розум, скоріше, не простіший, а складніший, ніж теоретичний. Адже практичні завдання часто доводиться вирішувати в різних умовах, в обмежений час.

Професія водія приваблює практично кожного, адже автомобіль це символ руху, що веде в нас у майбутнє та з’єднує з рідними та близькими. Та і сучасні вимоги до фахівців, які хочуть отримати престижну та цікаву роботу, обов’язково включають наявність водійських прав.

Знання будови машини, дорожніх правил, відповідальність за життя пасажирів  та безпека духу – це тільки частина того, про що постійно доводиться турбуватись водіям. Тому ця професія досить складна і відповідальна. Через те дуже важливо, щоб всі вони отримали не тільки якісні та повноцінні знання, а й достатню практичну підготовку з водіння транспортних засобів. У нашому закладі навчають впевнено керувати й професійно оцінювати дорожньо-транспортну ситуацію на шляхах країни, надають міцні теоретичні знання.

Набути професію тракториста – машиніста, слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та водія  можна в нашому КРЦПО. 
Великою перевагою цієї професії є те, що, оволодівши нею, людина може знайти роботу як в державному, так в приватному секторі виробництва, або зайнятись індивідуальною трудовою діяльністю.