Домашня сторінка » Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови

У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.

Конституція України, ст. 10
Закон України “Про освіту”, ст. 7
Про відзначення Міжнародного дня рідної мови в Україні
Заходи щодо проведення Міжнародного дня рідної мови
Звіт про проведені заходи щодо відзначення Міжнародного дня рідної мови

18 лютого 2019 року з нагоди відзначення світовим товариством Міжнародного дня рідної мови було організовано написання диктанту у групах ІІ курсу «Україна в нас одна».

До відзначення Міжнародного дня рідної мови бібліотека Центру підготувала тематичну виставку художньої та публіцистичної літератури про розвиток і становлення української мови «О, мово моя, душа голосна України…»

19 лютого 2019 року у межах заходів щодо відзначення Міжнародного дня рідної мови учні стали учасниками виконання конкурсної творчої роботи «Слів у мові мільйон…», захищали образне висловлювання, обґрунтовуючи власну позицію.

Міжнародному дню рідної мови присвячено засідання гуртків «Рідне слово» , «Наша минувшина». Гуртківці ознайомилися з інформаційними матеріалами «Цікаво знати» (йшлося про красу рідної мови, її інструментарій, звучали легенди про мову).

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, було проведено літературні читання за тематикою:

«Шевченкове слово не згасне повік…»,

«Україно! Ти для мене – диво…»,

«Рідна мово! Ти співуча, ніжна і близька»,

«Поезія – це завжди неповторність…»,

«Куп’янщино! Тут слово завжди цінувалось».

22 лютого 2019 року у групі Зв-1 була проведена виховна година «Що для мене рідна мова?..», присвячена Міжнародному дню рідної мови.

Після цікавої, пізнавальної інформації з історії розвитку української мови, з історії встановлення свята, учні ділилися думками про велич та красу української мови, про нероздільність понять «Україна» і «мова», про україномовні традиції у своїх родинах, про неперевершені твори Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, написані неповторною українською мовою.