Зварник

 

Зварник – кваліфікований робітник, який вручну або за допомогою механізованого апарату подає електрод (присадку) в зону зварювання, переміщює електротримач чи зварювальний паяльник вздовж кромок, маніпулює ними і формує зварний шов.

Спеціалізація – вид трудової діяльності в межах деталізованого кола професійних завдань та обов’язків, який потребує специфічного комплексу знань, умінь і навичок, пов’язаних з технологічними умовами виконання робіт, використовуваними інструментами чи обладнанням.

Кваліфікаційний рівень – рівень професійної підготовки, що визначається наявністю знань, умінь і навичок, потрібних для виконання визначених завдань та обов’язків.

Інтегрована професія “Зварник” включає чотири спеціалізації:

  • ручне дугове зварювання покритими електродами (Е1);
  • механізоване дугове зварювання плавким металевим електродом (Е2);
  • ручне дугове зварювання неплавким металевим електродом в інертних газах (Е3);
  • газове зварювання (Г1)

та три рівні кваліфікації:

І рівень – зварювання кутовими швами конструкцій із плоских деталей і з’єднань плоских деталей з трубами;

ІІ рівень – зварювання кутовими і стиковими швами конструкцій із плоских деталей з трубами;

ІІІ рівень – зварювання з’єднань труб, трубних відводів, просторових вузлів і конструкцій.

І рівень кваліфікації відповідає 6 кваліфікаційному розряду, ІІ рівень відповідає 7 кваліфікаційному розряду, ІІІ рівень відповідає 8 кваліфікаційному розряду восьмирозрядної кваліфікаційної сітки.

Вся освітньо-професійна програма теоретичного і практичного навчання є цілісним і нерозривним процесом, спрямованим на формування запланованого рівня кваліфікації.

Випускникам за результатами проходження кваліфікаційних іспитів видається свідоцтво державного зразка за кожним рівнем кваліфікації.

Після завершення повного курсу навчання при первинній професійній підготовці (2 роки 10 міс.) видається диплом за професією “Зварник” ІІІ рівня кваліфікації.

Спеціалісти з професії “Зварник” працюють майже на усіх основних підприємствах міста Куп’янська та району.

Професійно-теоретичну підготовку учні проходять в кабінетах загальнотехнічного та спеціального циклів, що мають відповідне матеріально-технічне та навчально-методичне забезпечення. Спеціальну підготовку учні проходять у кабінеті спецпредметів для професій електротехнічного профілю, який має матеріально-технічне та методичне обладнання згідно вимог кваліфікаційних характеристик.

Професійно-практичну підготовку учні проходять в зварювальних майстернях, які на сучасному рівні мають матеріально-технічне забезпечення, відповідне зварювальне обладнання, методичне забезпечення.