Домашня сторінка » Наша історія

Наша історія

Історія заснування Державного навчального закладу “Куп’янський регіональний центр професійної освіти” збігається з початком будівництва одного з найбільших заводів колишнього Радянського Союзу — Куп’янського ливарного («Центроліт»), який протягом багатьох років був базовим підприємством училиша.

Навчальний заклад почав свою діяльність 16 травня 1966 року як Міське професійно-технічне училище № 27. Навчання майбутніх робітників здійснювалося в побутових приміщеннях ремонтно-механічного цеху Куп’янського ливарного заводу.

У 1970 році було збудовано новий навчальний 4-х поверховий корпус у сел. Ківшарівка, де ПТНЗ продовжує свою роботу і сьогодні.

У 1984 році училище отримало нову назву – Середнє професійно-технічне училище № 27.

У 1990 році навчальний заклад реорганізовано у Вище професійне училище № 27                            м. Куп’янськ. Розпочато підготовку висококваліфікованих робітників з  освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст».

ВПУ-27 по праву вважалося одним із кращих серед професійно-технічних навчальних закладів Харківської області. У 2005-2006 та 2007-2008 навчальних роках училище одержало звання  абсолютного переможця обласного огляду-конкурсу «Професійно-технічний навчальний заклад року». У вересні 2010 року колектив ВПУ-27 було нагороджено грамотою Харківської обласної державної адміністрації  «За перемогу в огляді-конкурсі на кращу підготовку навчальних закладів до нового 2010-2011 навчального року».

У 2017 році шляхом приєднання до ВПУ-27 Куп’янського професійного ліцею, Куп’янського професійного аграрного ліцею, Дворічанського професійного аграрного ліцею створений Державний навчальний заклад “Куп’янський регіональний центр професійної освіти”.

2020 року до ДНЗ “Куп’янський РЦПО” приєднаний Шевченківський професійний аграрний ліцей, на базі якого створене територіальне відокремлене спеціалізоване відділення.

Історія ДНЗ “Куп’янський РЦПО” складається із суцільної низки великих і маленьких перемог, докладніше про які можна дізнатися на сторінці “Наші досягнення”.