Домашня сторінка » 2017 – Рік Японії в Україні

2017 – Рік Японії в Україні

 

Указ Президента України № 1/2017 “Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні”

План заходів на виконання Указу Президента Украни № 1/2017 “Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні”

Звіт про виконання заходів щодо визначення 2017 року Роком Японії в Україні
Дата Зміст заходу
Участь у Всеукраїнських заходах:
1 Березень 2017

Учні професійно-технічних навчальних закладів власноруч виготовили для ровесників з Японії національні сувеніри, які передають колорит українського декоративно-ужиткового мистецтва. Це кукли-мотанки, вироби з деревини та мотузки, дівочі прикраси, вишиті бісером та випалені картини, хатні обереги тощо.

Відправку посилки з українськими сувенірами в Японію організував Харківський державний будинок художньої та технічної творчості, а до створення виробів долучилися учні Харківського професійного ліцею харчових технологій та торгівлі, Державного професійно-технічного навчального закладу «Вище професійне училище сфери послуг», Вищого професійного училища №27 міста Куп’янська, Красноградського професійного ліцею.

Загальноучилищні заходи:
 1  21 березня 2017  21.03.2017 на засіданні гуртка «Ринкової економіки» відбувся круглий стіл на тему: «Приклади цікавих та ефективних методів мотивації на японських підприємствах». Готуючись до даного заходу діти знайшли багато цікавих фактів щодо мотивації працівників на японських підприємствах, а потім поділилися знахідками один з одним.Після виступів учнів відбулося обговорення наданої інформації, діти вказали на ті методи мотивації, які їм найбільше сподобалися і які вони хотіли б впровадити на вітчизняних підприємствах.

Найактивнішими учасницями круглого столу стали учениці групи Пмт-10: Бредченко Ольга, Чумейко Надія та Галієва Анастасія.

 2  22 березня 2017 З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією 2017 рік оголошено Роком Японії в Україні. У ВПУ № 27 м. Куп’янськ розроблено програму заходів шодо відзначення даної події. У зв’язку  з цим у групі Пк-21 було проведено урок – подорож «Мандрівка країною ранкового сонця – Японією». Учні подорожували Японією: підготували презентацію, ознайомилися з економіко – географічним положенням та природними умовами і ресурсами країни, вивчили господарство і промисловість Японії.

У ході уроку дізналися, що Японія – країна давньої культури, яка вражає поєднанням традиційного побуту з надзвичайно високим рівнем наукового-технічного розвитку, що відкриває шлях у майбутнє. Найцікавішою для учнів виявилася подорож до японської національної кухні. Діти заздалегідь, на уроці виробничого навчання, залюбки, готували роли, які потім скуштували наприкінці уроку – подорожі.

 3  Березень 2017 В бібліотеці училища організована виставка за темою: “Країна світанкового сонця – Японія”

 4  05 квітня 2017  05.04.2017 року викладачем спецпредметів Кривуліним Вячеславом Миколайовичем у форматі круглого столу було проведено засідання гуртка технічної творчості «Автослюсар» на тему: «Історія виникнення японських автомобілів «Міцубісі», «Нісан». Керівник гуртка акцентував увагу учасників на тому, що японський автопром займає лідируючі позиції не тільки на українському, а й світовому автомобільному ринку. Учасники заслухали коротку історичну довідку щодо становлення автомобільної промисловості в Японії, та познайомилися з найбільш відомими марками японських автомобілів.

 5 18 квітня 2017

Зачіски Японії вражають своєю оригінальністю та складністю. Їх характерна риса – комбінація об’ємів, спрямованих догори, складність, симетрія.

18.04.2017 року у групі Пм-11(Перукар. Манікюрник) пройшов урок виробничого навчання за темою «Укладання волосся в японському стилі». Майстер виробничого навчання Кошелева  Гелена Геннадіївна ознайомила учнів з особливостями виконання японських зачісок. Вона продемонструвала техніку виконання елементів, характерних для зачісок народів країни світанкового сонця. Євдокієнко Кристина, учениця гр. Пм-11, підготувала цікаве повідомлення про японські зачіски давнини та сьогодення.

Учні творчо підійшли до виконання практичної частини уроку, а саме: виконання зачіски, макіяжу, вибір характерного вбрання.

Дівчата доклали багато зусиль для того, щоб створити відповідні образи. Всі присутні на уроці були задоволені результатом своєї роботи.

 6 Квітень 2017  У групі Ст-33 був проведений урок на тему: «Позитивний досвід Японії у побудові ефективної економічної системи»

 7 27 квітня 2017 27 квітня в актовій залі училища відбулась інформаційна лінійка з теми: «Японська чайна церемонія», присвячена одній із най загадковіших і найпривабливіших традицій японської культури, яку підготували і провели учні групи кухарів, кондитерів Пк-20 Літвін Катерина та Сядриста Наталія під керівництвом викладача Полякової Яни Володимирівни за технічною підтримкою Зіньковського Віктора Володимировича.
Під час лінійки дівчата ознайомили присутніх з традиціями і романтичними оповіданнями про чайну церемонію. Інформаційну доповідь супроводжувала презентація, на якій були представлені інвентар і посуд для проведення чайної церемонії, зовнішній вигляд и інтер’єр чайного будиночка та інше. Відчути атмосферу і чарівність чайної церемонії дозволяла традиційна японська музика, яка була фоном доповіді і яка супроводжує церемонію в Японії.

 8 19 травня 2017 Японія – це «країна, де сходить сонце». Таку назву мала виховна година, яка пройшла 19.05.2017 року в групі Пм-11. Класний керівник групи Шариш Ніна Володимирівна та майстер виробничого навчання Кошелева Гелена Геннадіївна разом з учнями провели подорож  сторінками країни світанкового сонця, країни дивовижної, неповторної та екзотичної.

Учні ознайомилися з особливостями географічного положення, культурою, традиціями та звичаями Японії. На конкретних прикладах розглянули естетичні смаки японців, їхню любов до традицій, що формувалися протягом кількох століть.

Подорож сторінками країни світанкового сонця допомагали здійснити учні: Анцибора Владислава, Книш Єлизавета, Пелюстка Вікторія, Коломоєць Світлана, Короткевич Марина.

 9 29 травня 2017  Згідно плану роботи гуртків «Рідне слово» та «Наша минувшина» в училищі була проведена година спілкування за темою «Японська культура – в Україні». Запрошені – учні перших курсів різних спеціальностей – із задоволенням прослухали змістовні та пізнавальні повідомлення гуртківців з таких питань:

· Особливості гостинності Японії (Приходько Софія, гр.Пк-21)

· Етикет Японії (Козир Марина, гр.Пк-21)

· Культура Японії (Козир Юлія, гр.Пк-21)

· Культура ділового спілкування Японії (Григорова Марина, гр.Пк-21)

· Розвиток японської літератури (Ляшенко Женя, гр.Пк-21)

· Японська кухня (Кузьміна Валерія, гр. Пк-21)

Також були визначені кращі роботи заздалегідь проведеного Конкурсу малюнків на японську тематику. Переможцями стали:

· Гусєв Данило (гр.Ас-17) – Iмісце

· Кадіров Рустам (гр.Ас – 17) – II місце

· Федоров Владислав (гр.Пк -21) – IIмісце

· Ткаченко Георгій (гр.Пк – 21) –  IIIмісце

· Бальбух Тамара (гр.Пм –  11) –  III місце

Зігуля Вікторія – автор найзмістовнішого дослідження на тему «Особливості культури Японії»

 10 12 червня 2017  Зачіски народів Японії відрізняються своєрідністю та вірністю історичним традиціям. Характерна  їх риса – комбінація об’ємів, спрямованих догори, складність та симетрія.Різноманітність зачісок країни світанкового сонця була представлена на виставці стіннівок та малюнків «Зачіски народів Японії».  Учні, що вчаться в групах з професії «Перукар(перукар-модельєр). Манікюрник», під керівництвом майстрів виробничого навчання та викладача спецпредметів  Шариш Н. В. показали особливість та вишуканість жіночих, чоловічих та дитячих зачісок в різні історичні періоди Японії.

Найактивнішими учасниками виставки були:

·     Кудрявець Вікторія (Пм-11)

·     Лифар Юлія (Пм-11)

·     Удовік Владислава (Пм-11)

·     Євдокієнко Кристина (Пм-11)

·     Даниленко Міна (Пм-10)

·     Ткачова Катерина (Пм-10)

·     Серікова Ілона (Пм-10)

·     Сопіна Вікторія (Пм-9)

·     Мельниченко Катерина (Пм-9)

·     Колесникова Анастасія(Пм-9)

·     Демиденко Діана (ПМт-10)

11 05 вересня 2017 5 вересня 2017 року в навчальній групі ПМ-12 (І курс) на уроці з предмета «Перукарська справа» при вивченні теми «Історія розвитку зачіски» пройшли хвилини спілкування з питання «Історія зачіски  стародавньої Японії». Учениця третього курсу Ткачова Катерина (ПМ-10) розповіла першокурсникам про історію зачіски народів Японії. Вона ознайомила присутніх з  особливістю, неповторністю та  оригінальністю жіночих та  чоловічих зачісок.

Японська культура завжди впливала на європейський стиль зачісок на основі східного фольклору.

Цікаві і пізнавальні матеріали були розміщені в тематичних газетах, які підготували старшокурсники: Даниленко Міна (ПМ-10), Кудрявець Вікторія (ПМ-11), Удовік Владислава (ПМ-11), Євдокієнко Кристина (ПМ-11).

Хвилини спілкування викликали у майбутніх перукарів ще більшу зацікавленість обраною професією «Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник».

12 11 вересня 2017 11 вересня пройшло засідання гуртка з економіки за темою: «Всесвітньо відомі японські підприємства», присвячене року Японії в Україні. Члени гуртка підготували цікаві доповіді про історію розвитку всесвітньо відомих японських підприємств, таких як Mitsubishi Mail Steamship Company і Canon, й виступили з ними. На основі цих доповідей між слухачами відбулась дискусія. Найактивнішими учнями були: Козир Юлія, Приходько Софія, Ляшенко Євгенія і Григорова Марина.

13 09 жовтня 2017

09 жовтня 2017 року в гр. Пм-10 відбулася виховна година з теми «Японія – така далека, така близька», яка проходила в рамках плану заходів оголошеного року Японії в Україні. Метою цього заходу було ознайомлення учнів з географічним положенням та культурою Японії, викликати пізнавальний інтерес до її традицій і звичаїв, виховати почуття толерантності до іншого народу, поваги до його самобутності, уміння співчувати.

Красиво, в японському стилі була оформлена зала, виконані костюми й зачіски моделей. Всі учні групи взяли активну  участь у виступах, виконанні зачісок, костюмів.

Цікавими були розповіді про неповторну природу Японії, особливе ставлення  японців до виховання дітей. Керівник групи Шевченко Л. В. розповіла о трагедії Хіросіми і Нагасакі. Зворушливо пролунала пісня про японського журавлика. Колочавіна Віталіна виразно виконала японський танок.

Учні Кочетова Ірина та Макух Руслана показали своє вміння та навички в виконанні японських зачісок.

На завершення учні дознались про свято квітучої  сакури з розповіді Колочавіної В.

14 25 жовтня 2017 25 жовтня 2017 року відбулося засідання гуртка “Знавці англійської мови”. У дружній атмосфері гуртківці спілкувалися, із задоволенням підтримавши запропоновану керівником гуртка Абашник Л. А. тему: “Історія японської культури”.

До заняття учні готувалися ретельно: дібрали цікавий матеріал, намалювали стіннівку, дібрали фонову японську мелодію.
Найактивнишими учасниками круглого столу були: Григорова Марина, Ляшенко Євгенія, Козир Марина, Овдієнко Владислав, Бляшик Катерина, Просолова Олена, Вітова Анна.
15 31 жовтня 2017 31.10.2017 року в гр. Пм-11 відбулося засідання гуртка технічної творчості за темою “Японія – батьківщина орігамі”. Учні ознайомилися з історією виникнення орігамі, технікою виконання виробів з паперу.

Під час заняття гуртка були виготовлені такі вироби:
  • “Кактус” – Піскун Карина, Вінник Анастасія;
  • “Сніговик” – Удовік Владислава, Євдокієнко Кристина;
  • “Квіти” – Осика Ольга, Бальбух Тамара.
Знайомство з творчістю орігамі викликало ще більший інтерес до культури Японії.
16 31 жовтня 2017 31 жовтня 2017 року на засіданні гуртка з економіки було проведено захід на тему: “Особливості зовнішньоекономічної діяльності японських підприємств”, присвячений року Японії в Україні, яким оголошено 2017 рік. До цього заходу гуртківці підготували доповіді на теми: “Основні країни-партнери Японії”, “Розмір експорту японських товарів до різних країн світу” та “Інвестиційна діяльність Японії на світових ринках”, виступили з ними.

Після виступів відбулася дискусія між учнями щодо причин успішної зовнішньоекономічної діяльності Японії, завершенням якої став висновок: до успіху країну привели вміння японців раціонально використовувати наявні ресурси та притаманні лише японцям філософські погляди на життєдіяльність людини, а також традиції даної країни.
Активність, творчий підхід, ерудицію продемонтрували гуртківці: Петько Аліна, Братушкіна Єлизавета, Серікова Ілона та Ткачова Катерина.
17 14 листопада 2017
На засіданні гуртка «Наша минувшина» ми розглянули цікаву тему «Японський епос та бандура: українка вражає світ поєднанням традицій двох далеких народів». Першокурсники (гр. Пр-22) дібрали необхідний матеріал і ознайомили присутніх гуртківців (гр. Пм-12, гр. Ас-16) з творчістю відомої української бандуристки, яка вже понад дванадцять років мешкає в Японії та доносить українську пісню до місцевого населення, Катерини Гудзій.
18 17 листопада 2017
Протягом року у ВПУ-27 проводяться заходи, які мають за мету вивчення історії, економіки, культури і традицій Японії.
У листопаді учасники конкурсу рефератів «Історія Японської держави» – учні ІІ та ІІІ курсів підготували цікаві і змістовні роботи, а також ознайомили з ними учнів своїх груп. Кращими були визнані реферати: Лазарєва Антона (група Ст-33), Козиря Дениса (група Ст-33), Бондаря Віталія (група Ст-33), Дьоміної Кристини (група Пр-21), Гофарт Аліни (група Шлм-21).
19 22 листопада 2017
22 листопада 2017 року відбулося засідання предметного гуртка «Перукар». Тема заняття: «Японські зачіски давнини та сьогодення».
Члени гуртка підготували цікаві доповіді:
• Японські зачіски давнини та сьогодення (Пелюстка Вікторія, гр. Пм-11);
• Самурайський стиль у зачісці (Коломоєць Світлана, гр.Пм-11).
Учні третього курсу групи Пм-10 Ткачова Катерина та Серікова Ілона випустили газету відповідної тематики, яку представили на занятті гуртка.
Майстер-клас з виконання зачісок у японському стилі показали учениці другого курсу Куліш Анна та Конченко Марина.
Гуртківці залишилися задоволені  проведеним заняттям та отриманою на ньому інформацією.
20 24 листопада 2017
24 листопада 2017 року відбулось засідання гуртка технічної творчості в групі Пмт-10 на тему: «Дизайн нігтів в японському стилі». Учні виготовили зразки малюнків на відповідну тематику, після чого виконали дизайн нігтів в японському стилі з використанням різних сучасних технік дизайну: художнє розмальовування, оригінальні серії, слайдер-дизайн. В якості декору були використані природні матеріали, стрази, біндеси тощо. З особливою творчістю до виконання дизайну підійшли такі учні: Беспала Таїсія, Білорус Ірина, Бредченко Ольга.
Заняття викликало в учнів ще більший інтерес та зацікавленість професією манікюрник.
21 29 листопада 2017 29 листопада на уроці економіки у межах проведення року Японії в Україні у групі Пм-12 відбувся обмін знаннями між учнями на тему: «Особливості устрою японських підприємств». До цього заходу учениці групи Пм-12 Грач Єлизавета та Зінченко Євгенія, які є членами гуртка «Ринкової економіки», підготували цікаві факти щодо особливостей устрою та діяльності японських підприємств та поділилися своїми знаннями з групою. Учениці з зацікавленістю слухали доповідачів, ставили питання.
Проведений захід сприяв розвитку кругозору учнів, спонукав до самостійного пошуку інформації при підготовці до заходу та самостійного ознайомлення з особливостями культури, соціально-економічного устрою та життя у інших країнах світу.

22 12 грудня 2017 12 грудня 2017 року в актовій залі гуртожитку відбувся виховний захід на тему: «Японська кухня», що провела викладач спецдисциплін з професії «кухар, кондитер» Полякова Я. В. Перед початком заходу відвідувачі могли ознайомитися з виставкою рефератів та презентацій по японській кухні, що підготували учасники гуртка «Кулінарний калейдоскоп».

Захід проходив під девізом: «Краще раз побачити, ніж сто разів почути», тому супроводжувався показом фільму, під час перегляду якого глядачі, затамувавши подих, поринули у мандрівку таємницями японської кулінарії. Закінчився захід вікториною, під час якої найспостережливіші мали можливість виграти смачні призи.

Панувала тепла, майже домашня атмосфера, яку допомагали створювати вихователі та мешканці гуртожитку за технічної підтримки учнів: Сорокіна Кирила ( група Ас-16) та Піджарова Андрія (група Ст-35).

23 14 грудня 2017 14 грудня у групах Ас-16 та Пк-20 класними керівниками Костюк Т. І., Чіркіною В. О. була проведена виховна година “Традиції зустрічі Нового року в Японії”. З цікавістю слухали присутні про особливості зустрічі і святкування Нового року в Японії.

Коли розповідали про сімейну новорічну трапезу, дівчата – майбутні кухарі – доповнили інформацію відомостями професійного спрямування.

24  Листопад-грудень 2017 З темою “Особливості японської ментальності” протягом листопада-грудня 2017 року члени грутків “Рідне слово” та “Наша минувшина” виступили у групах третього курсу на уроках з предмета “Художня  культура”. З ентузіазмом гуртківці-першокурсниці розповідали про харчування японців, про виховання дітей в Японії, про японський традиційний одяг та зачіски, про свято цвітіння сакури в Японії і про особливості поетичної творчості жителів країни Сонця.
25 27 грудня 2017

27 грудня в центрі пройшов конкурс новорічних ікебан. Кращими визнані композиції груп Тс-24, Ст-35, Пм-10.

26 27 грудня 2017 27 грудня відбулося засідання круглого столу на тему «Японія – країна «Великої сімки». У дружній атмосфері пройшов обмін думками про розвиток основних галузей господарства Японії, завдяки яким вона посіла провідне місце серед країн «Великої сімки». Учні групи Пм-11: Якель Анастасія, Удовік Владислава, Євдокієнко Кристина виступили з цікавими повідомленнями про стан господарства кожної з країн-членів «сімки».

Цей захід сприяв поглибленню знань учнів про Японію як одну з найрозвиненіших країн світу.

27 28 грудня 2017 28 грудня відбулося засідання гуртка з англійської мови. Зустріч проходила у формі віртуальної екскурсії “Знайомство з японською ментальністю”. Учні підготували матеріал про географічне положення, історичні події, культуру харчування та багато цікавих фактів про традиції японського народу.