Домашня сторінка » Новини » День святого Миколая

День святого Миколая

День святого Миколая святкують 19 грудня. Саме цей день розпочинає зимові святкування. Особливо його полюбляють діти, тому що отримують подарунки під подушку.

Святкування Миколая в Україні почалося ще 1088 року, за часів правління Всеволода Ярославовича. Саме тому в українського народу з’явилося чимало цікавих традицій, пов’язаних з днем 19 грудня:

• Від 19 грудня починалися ярмарки і базари перед Новим Роком, тому саме на святого Миколая дівчата та хлопці купували приладдя для пошиття костюмів для обрядових ігор, вечорниць та колядування.
  • В день святого Миколая обов’язково ворожили на майбутню долю. Наприклад, серед дівчат був популярним такий обряд: ставали навпроти вікна, з якого видніється місяць, і направляли на скло дзеркало. Відображення розмивалося, тому можна було побачити кілька місяців. Скільки нарахуєш, стільки дітей буде в майбутньому.
  • Вважалося, що святий Миколай пробачає гріхи, тому люди намагалися пробачити погані вчинки і своїм рідним. Також було прийнято просити вибачення. Якщо людина прийшла до вас 19 грудня і щиро перепросила, потрібно було вгостити її куском пирога.

У сучасній Україні з’явилася ще одна традиція до дня святого Миколая. Так як він вважався покровителем сиріт, в цей день потрібно навідатися до дитячого будинку і подарувати дітям радість.

Про святого Миколая складали чимало віршів і пісень. Однією з найпопулярніших є “Ходить по землі святий Миколай”.

Напередодні цього свята, 16 грудня, в ДНЗ «Куп’янський РЦПО» відбулося театральне дійство, яке підготували учасники театрального гуртка групи Пкт-7.

Свято проходило в яскравому, новорічному та дуже незвичному, красивому, святковому залі нашого закладу. Музичні паузи дійства були заповнені виступами вокальних колективів нашого Центру.

На святі відбулося урочисте відкриття новорічної ялинки. Соціальний педагог Алла Рудневська не тільки привітала усіх учнів зі святами, а й допомогла ялинці засяяти.