Домашня сторінка » Новини » Година спілкування «Гостини – до Лесі на іменини»

Година спілкування «Гостини – до Лесі на іменини»

«Довго щирими сими словами
До людей промовлятиму я …»
/Леся Українка/

Спадщина Лесі Українки – це багатюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім живущим і прийдешнім поколінням наснагу до життя і праці. Сила нації, її міць, морально-патріотичний потенціал народу залежать від того, наскільки збережені, глибоко усвідомлені й відчуті всі культурні, духовні знання учнів про життя і творчість Лесі Українки.

Класним керівником та учнями групи Пм-16 23 лютого 2024 р. була проведена година спілкування на тему «Гостини – до Лесі на іменини». Виховна година пройшла у розповідях про життя поетеси та її творчий шлях, що сприяло формуванню високої мовної культури учнів, вихованню любові до рідного слова; вмінню вчити слухати і милуватися художнім словом поезії.

Учні разом з класним керівником здійснили віртуальну подорож до міста Звягель (Новоград-Волинський) – міста, в якому народилася Леся Українка (і в якому наразі мешкає класний керівник). Учні читали доповіді, декламували вірші, – що ознайомило учнів із творами поетеси, а саме: із збіркою поезій «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902). Це дало поштовх осягнути силу і глибину поетичного світу, розвинуло читацьку самостійність, естетичні смаки студентів; любов до українського поетичного слова, до своєї країни, до творчої спадщини поетеси.

На завершення години спілкування учням було запропоновано пограти в гру «Які з віршів написала не Леся Українка?».

Як висновок – почуття гордості за велику силу волі Лесі, яка попри важку хворобу, ніколи не нарікала на свою долю, боролася і не втратила жаги до життя.