Домашня сторінка » Новини » Голодний дух – День пам’яті жертв Голодомору

Голодний дух – День пам’яті жертв Голодомору

Щорічно в четверту суботу листопада в нашій країні та світі вшановують пам’ять жертв Голодоморів, що сталися в Україні протягом першої половини ХХ ст. Але найбільш жахливим був Голодомор 1932-1933 рр. Пам’ять про ті жахливі часи надзвичайно важлива для кожного, хто є українцем. Тому, це більше, ніж спогади. Це – події, які назавжди закарбувалися в історичній пам’яті нашого народу, а також мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів. І нам важливо пам’ятати про це – щоби ніколи не дозволити собі забути, хто ми.

З метою ознайомлення учнів з трагічним минулим нашого народу; бережного ставлення до історії своєї країни, розкриття її як білих, так і чорних сторінок; виховання здатності кожної людини на скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників. 23.11.2023 року, в навчальній групі ВЕВ-1 класний керівник: Вельможна О. П.та майстер в/н: Кравченко В. В., провели виховну годину, присвячену Дню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933рр.

Виховну годину «Не маємо права забути» Голодомор в Україні 1932-1933 років у синхронному режимі провів класний керівник групи ВТр-2 Шило Олександр Федорович. Здобувачів освіти ознайомили з жахливими фактами геноциду окупаційної влади проти українського народу, викликаючи жаль, співчуття, обурення і ненависть до катів; поглибили розуміння цінності свободи й незалежності України, а також особистої критичності кожного громадянина до її закріплення і зміцнення, щоб ніколи не повторились репресії, голодомори, нехтування правами людини.

23.11.2023 р. в групі Пк-27 була проведена година пам’яті жертв Голодомору “Дзвони скорботи” класним керівником Полякової Я. В. та майстром в/н Кошелевою О. В. Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролик Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомор». Метою заходу було поглибити знання учнів про Голодомор, його причини та наслідки; виховувати почуття стурбованості кожного долею невинних жертв; навчати сприймати чужу біду, чужий біль як свої власні; сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, уболівати за майбутнє країни.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років, сприяння інформуванню учнів про історичні події та підтвердження свідомості щодо важливості збереження людського життя та гідності у навчальній групі ВЕВ-2 організовано виховний захід «Свічка плакала в скорботі». Керівниками групи проведено коротку лекцію, під час якої надано основні факти про голодомор 1932-1933 років, зокрема причини, масштаби та наслідки цієї трагедії. Розглянуто приклади реальних сімей та осіб, які постраждали від голодомору. Звернуто увагу на їхню витривалість та спроби вижити в умовах великого голоду. Захід завершився обговоренням тем, питаннями від учасників та висловленням власних думок щодо важливості вшанування пам’яті жертв голодомору.

Під час проведення виховну годину на тему “Голодомор 1932–1933: “І чого ви ще живі?” класний керівник групи ВТр-1 Даниленко С.В. ознайомила учнів з жахливими фактами геноциду окупаційної влади проти українського народу, чим поглибила розуміння цінностей свободи й незалежності України.